GARSÓNKA VERZUS 1 IZBOVÝ BYT - POZNÁTE ROZDIEL?
#VladimirSabol #Blog

GARSÓNKA VERZUS 1 IZBOVÝ BYT - POZNÁTE ROZDIEL?

Publikovane:18/04/2023

Garzónka vs 1-izbák: Poznáte rozdiel?

Súčasná situácia na realitnom trhu praje skôr kúpe nehnuteľnosti ako jej prenájmu. Nie div, že mnohí zvažujete kúpu nového bytu. Aký si ale vybrať? Prezeráte garsónku alebo je to už jednoizbový byt? Nemusíte poznať odpovede na všetky otázky. O tom, ako vybrať byt vám vždy poradí seriózny realitný maklér.

Štandardne ide o malú bytovú jednotku o plošnej výmere do 30m2. Plocha však nie je to najdôležitejšie, čo by ste mali poznať. Pri vstupe do klasickej garsónky na vás čaká kúpeľňa s WC, malá chodbička a hlavná miestnosť. Tú tvorí kuchyňa spojená s miestom na spanie.

Slovo garsónka vzniklo pôvodne vo Francúzsku a označovala staromládenecký byt. A tu prezrádza jeho hlavné využitie. Garsónku využijú najviac jednotlivci alebo mladé páry pripravené osamostatniť sa.

Jednoizbový byt

Ide o menší byt s plochou 30m2 a viac. Špecifikom je, že má jednu samostatne oddelenú miestnosť. Zvyčajne to býva spálňa, no pre skúseného realitného makléra to nie je pravidlo. Stretávame sa s mnohými variáciami jednoizbových bytov. Pre niekoho je dôležité, aby kuchynská atmosféra ostala nerušenou. A tak sa rozhodne využívať väčšiu spálňu aj ako obývačku a kuchyňu si separuje. Všetko je na majiteľovi bytu. Ako sa hovorí, každý máme predsa iný vkus.

Narazila kosa na kameň pri menších bytoch

Je prirodzené, že ako budúci majitelia nehnuteľností nepoznáte každý detail realitného trhu. Kvalitné vzdelanie a slušná prax je zárukou kvality schopného realitného makléra. Vy ste predsa tí, ktorí si objednajú služby makléra. Majte za sebou silného partnera pri hľadaní tej správnej nehnuteľnosti pre vašu rodinu.

Dnes je kúpa garsónky či jednoizbového bytu nielen výsada mladých. Takýto byt aj vhodná investícia na generovanie pasívneho príjmu do vášho rodinného rozpočtu. Je preto dôležité, aby ste sa vyhli počiatočným zmätkom pri hľadaní správnej nehnuteľnosti.

Problém s garsónkami a jednoizbovými bytmi spočíva v tom, že informácie o nich sú skreslené. Poznáte to. Hľadáte si byt v Prešove na vlastnú päsť. Vidíte popis: 1-izbový byt v centre Prešova. Cena vyzerá zaujímavo, tak si dohodnete obhliadku. No ako býva zvykom, zisťujete, že ste našli nefalšovanú garsónku.

Množstvo investorov chce zo svojich investícií vytiahnuť maximum. Preto do bytových domov umiestnia viac garsóniek a dispozične ich navrhnú tak, aby vyzerali ako jednoizbové byty. Za tie je, pochopiteľne, suma vyššia. Garsóniek sa do paneláu zmestí viac ako „jednoizbákov“. A práve tu platí dávne slovenské príslovie: Narazila kosa na kameň. Vy ste po takej prehliadke bytu zmätení a strácate pôdu pod nohami.

Rada nad zlato? Využite služby odborníka.

Postup pri predaji bytu má svoje náležitosti. Rovnako tak aj jeho kúpa. Stojím si za tým, čo ma ako realitného makléra v Prešove naučila prax. Nezmazateľné rozdiely medzi garsónkami a jednoizbovými bytmi nájdete v pôdoryse bytu. Ale ani to zväčša nemusí byť tak, ako sa na prvý pohľad zdá.

Je preto dôležité mať za sebou silného človeka, ktorý nielen hľadá nehnuteľnosť podľa požiadaviek klienta. „Kope“ zaňho aj pri vyjednávaní ceny. Rovnako tak, keď potrebujete predať byt s hypotékou.

Realitný trh je krásny v tom, že sa neustále mení a prispôsobuje. A vyhráva ten, kto vie v týchto vodách plávať najlepšie. Preto verím, že vám tento článok pomohol v základnom rozdiely medzi garsónkou a jednoizbovým bytom.

Páčil sa vám článok? Potrebujete sa zorientovať na realitnom trhu v Prešovskom kraji? Neváhajte ma kontaktovať. Akúkoľvek spätnú väzbu vítam. Verím, že spolu nájdeme to pravé bývanie pre vás a vašich blízkych.

Chcete PREDAŤ alebo PRENAJAŤ nehnuteľnosť?


Spojte sa s nami. Detailne Vám ukážeme ako aj z Vašej nehnuteľnosti pre Vás získame maximum. Zavolajte nám alebo nám napíšte a dohodneme si termín ONLINE či OFFLINE stretnutia podľa vašich časových možností. Tešíme sa na Vás.

Viete čo o nás hovoria naši klienti?
Prečítajte si naše REFERENCIE

HOVORIA O NÁS SPOKOJNÍ KLIENTI

Referencie

”Naozaj excelentný pristup, cenné rady a odporúčania boli u p. Sabola samozrejmosťou. Venoval sa nám naozaj naplno, bez ohľadu na to, či niečo kúpime, alebo sa len tak orientujeme v ponuke a len rozmýšľame o kúpe... Vyjadrujeme veľký obdiv k práci p. Sabola, vďaka ktorému sme sa dostali k nehnuteľnosti splňajúcej naše požiadavky a sme maximálne spokojní a milo prekvapení. Počas realizácie predaj - kúpa -financovanie sme nemali vďaka p. Sabolovi žiadne ťažkosti, vybavovačky a nepríjemnosti... Odporúčil nám aj zbehlého finančného poradcu, p. Floreka, ktorý nám pomohol pri výbere najvýhodnejšieho úveru - nielen z hľadiska jeho provízie, ale hlavne v náš prospech. Celkovo jeho agentúru PROFI REALITY SABOL hodnotíme veľmi pozitívne a samozrejme budeme len a len odporúčať ďalej a prajeme veľa podobne spokojných zákazníkov.

Rodina Kozmova

Dobrý deň pán Sabol,

môj nový byt už začína vyzerať k svetu ale hlavne sa z neho teším a konečne začínam pomaly vypínať motory a užívať si zariaďovanie. Posielam Vám recenziu a ako som si na stránke firmy prečítala, ani neviem či ešte nejakú potrebujete, veď je ich tam dosť a všetky s veľmi kladným hodnotením.

Pri sprostredkovaní predaja a následnej kúpy nehnuteľnosti som oslovila realitného makléra pána Vladimíra Sabola. Oplatilo sa. Pri jednaní s ním som ocenila hlavne jeho profesionálnosť, spoľahlivosť, taktnosť, promptnosť, precíznosť, komunikatívnosť a ochotu kedykoľvek pomôcť a poradiť. Ďakujem a prajem jemu aj celej spoločnosti veľa pracovných úspechov.

Mgr. Tkáčiková Bibiána

”Touto cestou by som chcela aj ostatných predávajúcich či kupujúcich podporiť pri výbere realitnej kancelárie PROFI REALITY SABOL. Nás si získal profesionálnym prístupom a ochotou realitný maklér Vladimír Sabol. O všetkých krokoch nás vždy informoval a ochotne pomohol pri celej realizácii predaja nehnuteľnosti.

Mária Trojanovičová

Touto cestou sa chcem poďakovať realitnému centru PROFI REALITY SABOL za služby ,,all inclusive" pri kúpe nehnuteľnosti. To "PROFI" v názve je tam jednoznačne opodstatnene. Chcem oceniť profesionálny a ľudský prístup ku klientovi, hľadanie najlepšieho riešenia v tých najzložitejších situáciách, ktoré kúpa nehnuteľnosti so sebou prináša. Vďaka p. Sabolovi som sa vyhol mnohým problémom a starostiam pri tejto veľmi náročnej operácii. Sám by som sa po skúsenostiach z tohto ,,obchodu,, do takejto závažnej veci už nikdy nepustil. Som rád, že som sa odovzdal do rúk skutočného realitného profesionála. Ešte raz chcem poďakovať p. Sabolovi za všetko, čo pre mňa urobil, popriať pevné zdravie a veľa takých spokojných klientov ako som ja. Vždy sa na jeho spoločnosť znovu rád obrátim."

Ing. Alexander Galajda

Chcela by som sa touto formou podeliť o moju pozitívnu skúsenosť s Vašou realitnou kanceláriou, no predovšetkým s prácou p. Vladimíra SABOLA pri predaji mojej nehnuteľnosti, ktorý bol nesmierne ochotný, veľmi prístupný so snahou naplniť všetky moje očakávania, v jednaní bol dôsledný a taktný a čo bolo najdôležitejšie v jednaniach s potenciálnym záujemcom o mnou predávanú nehnuteľnosť som nikdy nenadobudol dojem, že nestojí na mojej strane - práve naopak- bol mi nesmiernou oporou pri všetkých jednaniach a prehliadkach nehnuteľnosti (o ktorých si mimochodom pamätal takmer všetky detaily a takto ich aj záujemcom prezentoval) jednania viedol vždy a dôsledne v môj prospech. Na základe uvedeného Vás chcem veľmi pekne poprosiť, aby by ste si našli čas a aspoň slovne uznali prácu p. Vladimíra SABOLA, ktorý ma pri každom stretnutí presvedčil, že mu možno dôverovať - čo implicitne znamená aj dôveru v schopnosti Vašej RK, preto som presvedčená, že si - minimálne slovnú pochvalu - zaslúži. Prosím tlmočte mu ešte raz moju úprimnú vďaku za pomoc pri predaji mojej nehnuteľnosti. Vašej realitnej kancelárii prajem veľa úspechov na trhu, ale predovšetkým Vám prajem takú šťastnú ruku pri výbere Vašich spolupracovníkov, či zamestnancov, akú ste mali v prípade p. V. Sabola. Vaša spokojná klientka Martina Ďurišinová

RNDr. Martina Ďurišinová

Dobrý večer pán Sabol,

chápeme princíp Vašej práce a oceňujeme Vašu každodennú snahu pomôcť klientovi v akejkoľvek situácii. Páči sa mi, že nenecháte klienta \"rozležať\" a riešite veci \"za horúca\" a snažíte sa tak nájsť správne riešenie pre danú situáciu. Taktiež oceňujem Vašu pozitivitu a ľudskú stránku jednania, rýchle, promptné jednanie a nasadenie. Preto vyjadrujeme veľké poďakovanie za Váš čas, nadčasovosť a priamosť, ktoré mnohým maklérom chýba. Mala som pocit, že ako jeden z naozaj mála maklérov citlivo vnímate potreby zákazníka, bez ohľadu na to, či by ste v konečnom princípe profitovali a pozerali sa tak len na seba. Páči sa mi Vaša práca a určite budeme o Vás podávať len dobré referencie a kontakt na Vás radi posunieme ďalej.
Prajeme Vám príjemný večer a ešte raz ďakujeme za dobre mienený úmysel, ktorý síce nenadobudol svoj rozmer, ale má svoju hodnotu."

Manželia Haltmanoví

Dobrý deň. Chceli by sme sa touto formou poďakovať za pomoc pri predaji našej nehnuteľnosti, za seriózny a profesionálny prístup pána Sabola Vladimíra. Celý čas sme boli v kontakte, informoval nás o všetkom dôležitom. Prajeme jemu a spoločnosti PROFI REALITY SABOL veľa úspechov a vrelo odporúčame ďalším klientom.

Manželia Kočišoví

"Chceli by sme sa touto formou poďakovať p. Sabolovi Vladimírovi za ústretový a spoľahlivý prístup pri predaji nášho bytu v Prešove."

Manželia Chromí

”Pri kúpe bytu som spolupracoval s p. Vladimírom Sabolom. Kompletný servis počínajúc obhliadkami, rezervačnou zmluvou, hypotékou, končiac prepismi energii, správcovi, katastrálnom úrade bolo profesionálne zorganizované a zabezpečene. Veľmi oceňujem úsporu môjho času, byrokracia vybavená bez jediného dňa dovolenky :-)“

Ing. Dedina Miroslav

”Spolupráca s Profi Reality Sabol bola skvelá. Všetko išlo hladko a bez problémov. Pán Sabol pozisťoval všetky potrebné informácie, a povybavoval všetky potrebné náležitosti tak, že naša účasť na transakcii vlastne spočívala len v podpise materiálov. Dal si záležať na tom, aby sme všetkému rozumeli a všetko bolo jasné. Zodpovedal každú otázku. Naviac bol aj ochotný riešiť naše požiadavky ktoré mu zvýšili prácnosť - napr.ohľadom počtu bánk do ktorých zašleme žiadosť o hypotéku. Veľmi oceňujem jeho profesionalitu, rýchlosť práce, flexibilitu, a tiež ľudský a priateľský prístup a ústretovosť. Vďaka čomu celá transakcia išla maximálne hladko napriek tomu že manželka bola vo vysokom štádiu tehotenstva. Tým že byt sme kupovali, realitného makléra sme si nevyberali. Avšak, ak by sme si mohli vybrať, po tejto skúsenosti iného by sme nehľadali. Maximálna spokojnosť.

Ing. Marek Bednár