Pozor na vykrádanie bytov počas dovoleniek - PROFI REALITY SABOL, s.r.o.

Pozor na vykrádanie bytov počas dovoleniek

Monika Loncová 12.07.2022 496x

Pozor na vykrádanie bytov počas dovoleniek

Nielen dovolenková sezóna je v plnom prúde. Opustené domy a byty dovolenkujúcich ostávajú opustené, a tak si zlodeji prídu na svoje. Ohrozené sú najmä nehnuteľnosti v mestách, pre väčšiu anonymitu prostredia. Preto sme Vám pripravili niekoľko tipov, ako čo najlepšie zabezpečiť Váš domov.

Skontrolujte dvere a okná

Najslabším bezpečnostným prvkom bývajú okná a dvere. Základom je uistiť sa, že všetky okná a dvere sú zavreté a zamknuté. Okná nenechávajte ani na vetračku a to ani v prípade, že máte na oknách sieťky proti hmyzu. Taktiež okná nezatemňujte. Nezabudnite na podkrovie, malé strešné okná či pivničné okná.

Z dlhodobého hľadiska sa oplatí investovať do bezpečnostných dverí. Následne nezabudnite aj využívať všetky bezpečnostné prvky, ktoré ponúkajú.

Dobrý sused na nezaplatenie

Poproste svojich blízkych, aby občas navštívili Váš dom alebo byt. Môžu zapnúť/vypnúť v niektorej z miestností svetlo alebo televíziu, vybrať schránku, či preparkovať auto. Ako bonus polejú kvety. Ak niekto z vašich známych môže navštevovať nehnuteľnosť každý deň, nechajte doma aj domáceho miláčika. Vďaka ruchu si zlodej poriadne premyslí, či sa pokúsi o nevyžiadanú návštevu.

Facebook až po dovolenke

To, že sa tešíte na dovolenku je pochopiteľné, no nemusíte túto informáciu zdieľať s celým okolím. Pozor hlavne na sociálne siete. Nikdy neviete, ku komu sa môžu tieto informácie dostať. Keď oznámite svetu dokonca presný dátum odchodu a príchodu, koledujete si o problém.

Časovač = lacné zabezpečenie

Využite dostupné technológie. Jednoduchšie a lacnejšie systémy Vám vypnú a zapnú svetlo a televízor. Účinné je aj osvetlenie na snímač pohybu. K drahším a komplexnejším riešeniam patrí bezpečnostný alarm a kamery. Tie môžete napojiť na bezpečnostnú službu. Tá v prípade podozrivej aktivity v okolí objektu vyšle na miesto hliadku.

Ešte pred odchodom si nezabudnite všímať označenia bytu na dverách alebo zárubni. V minulosti bolo zistené, že zlodeji si dopredu označovali byty, ktoré vykradli rôznymi nálepkami.Ak ste sa vrátili z dovolenky a už pri vstupe vidíte poškodené zámky, v žiadnom prípade do objektu nevstupujte a zavolajte políciu. Ak ste už doma a až tak ste zistili, že Vás vykradli, snažte sa ničoho viac nedotýkať, aby ste nezničili dôkazy. Pre tieto prípady je dobrú uzavrieť poistku, aby Vám poisťovňa mohla pomôcť zmierniť škody.

Tip na záver bez ohľadu na to, či sa na dovolenku chystáte, alebo nie. Na dvere, zvonček a schránku uvádzajte svoje priezvisko v množnom čísle a bez titulov. Pre vdovy alebo osamelé ženy je bezpečnejšie uvádzať mužský tvar priezviska.