Garsónka verzus 1 izbový byt - Poznáte rozdiel? - PROFI REALITY SABOL, s.r.o.

Garsónka verzus 1 izbový byt - Poznáte rozdiel?

Vladimír Sabol 25.04.2022 120x

Garsónka verzus 1 izbový byt

Súčasná situácia na realitnom trhu praje skôr kúpe nehnuteľnosti ako jej prenájmu. Nie div, že mnohí zvažujete kúpu nového bytu. Aký si ale vybrať? Prezeráte garsónku alebo je to už jednoizbový byt? Nemusíte poznať odpovede na všetky otázky. O tom, ako vybrať byt vám vždy poradí seriózny realitný maklér.

 

Garzónka vs 1-izbák: Poznáte rozdiel?

Na začiatok vysvetlenie pojmov. Google vraj vie všetko. No aj dnes sa na mňa mnoho ľudí obracia so známou otázkou: „Kupujem si jednoizbák alebo garsónku?“

Garsónka

Štandardne ide o malú bytovú jednotku o plošnej výmere do 30m2. Plocha však nie je to najdôležitejšie, čo by ste mali poznať. Pri vstupe do klasickej garsónky na vás čaká kúpeľňa s WC, malá chodbička a hlavná miestnosť. Tú tvorí kuchyňa spojená s miestom na spanie.

Slovo garsónka vzniklo pôvodne vo Francúzsku a označovala staromládenecký byt. A tu prezrádza jeho hlavné využitie. Garsónku využijú najviac jednotlivci alebo mladé páry pripravené osamostatniť sa.

Jednoizbový byt

Ide o menší byt s plochou 30m2 a viac. Špecifikom je, že má jednu samostatne oddelenú miestnosť. Zvyčajne to býva spálňa, no pre skúseného realitného makléra to nie je pravidlo. Stretávame sa s mnohými variáciami jednoizbových bytov. Pre niekoho je dôležité, aby kuchynská atmosféra ostala nerušenou. A tak sa rozhodne využívať väčšiu spálňu aj ako obývačku a kuchyňu si separuje. Všetko je na majiteľovi bytu. Ako sa hovorí, každý máme predsa iný vkus.

Narazila kosa na kameň pri menších bytoch

Je prirodzené, že ako budúci majitelia nehnuteľností nepoznáte každý detail realitného trhu. Kvalitné vzdelanie a slušná prax je zárukou kvality schopného realitného makléra. Vy ste predsa tí, ktorí si objednajú služby makléra. Majte za sebou silného partnera pri hľadaní tej správnej nehnuteľnosti pre vašu rodinu.

Dnes je kúpa garsónky či jednoizbového bytu nielen výsada mladých. Takýto byt aj vhodná investícia na generovanie pasívneho príjmu do vášho rodinného rozpočtu. Je preto dôležité, aby ste sa vyhli počiatočným zmätkom pri hľadaní správnej nehnuteľnosti.

Problém s garsónkami a jednoizbovými bytmi spočíva v tom, že informácie o nich sú skreslené. Poznáte to. Hľadáte si byt v Prešove na vlastnú päsť. Vidíte popis: 1-izbový byt v centre Prešova. Cena vyzerá zaujímavo, tak si dohodnete obhliadku. No ako býva zvykom, zisťujete, že ste našli nefalšovanú garsónku.

Množstvo investorov chce zo svojich investícií vytiahnuť maximum. Preto do bytových domov umiestnia viac garsóniek a dispozične ich navrhnú tak, aby vyzerali ako jednoizbové byty. Za tie je, pochopiteľne, suma vyššia. Garsóniek sa do paneláu zmestí viac ako „jednoizbákov“. A práve tu platí dávne slovenské príslovie: Narazila kosa na kameň. Vy ste po takej prehliadke bytu zmätení a strácate pôdu pod nohami.

Rada nad zlato? Využite služby odborníka.

Postup pri predaji bytu má svoje náležitosti. Rovnako tak aj jeho kúpa. Stojíme si za tým, čo nás ako realitných maklérov v Prešove naučila prax. Nezmazateľné rozdiely medzi garsónkami a jednoizbovými bytmi nájdete v pôdoryse bytu. Ale ani to zväčša nemusí byť tak, ako sa na prvý pohľad zdá.

Je preto dôležité mať za sebou silného človeka, ktorý nielen hľadá nehnuteľnosť podľa požiadaviek klienta. „Kope“ zaňho aj pri vyjednávaní ceny. Rovnako tak, keď potrebujete predať byt s hypotékou.

Realitný trh je krásny v tom, že sa neustále mení a prispôsobuje. A vyhráva ten, kto vie v týchto vodách plávať najlepšie. Preto verím, že vám tento článok pomohol v základnom rozdiely medzi garsónkou a jednoizbovým bytom.

 

Páčil sa vám článok? Potrebujete sa zorientovať na realitnom trhu v Prešovskom kraji? Neváhajte nás kontaktovať. Akúkoľvek spätnú väzbu vítame. Veríme, že spolu nájdeme to pravé bývanie pre vás a vašich blízkych.

Predávate alebo kupujete nehnuteľnosť? Chceli by ste nezáväznú konzultáciu??

Kontaktujte nás … prvá konzultácia je u nás stále NEZÁVÄZNÁ a ZDARMA

Ak si po nej sadneme a budete chcieť, rádi Vás zaradíme medzi našich mnohých spokojných klientov, spolupráca s ktorými ústi do takýchto REFERENCIÍ